Drewniane posadzki z surowych desek, inaczej tak zwane „białe podłogi” używane były nie tylko w wiejskich domach, ale oraz w drewnianych domach w mieście. W miastach przemysłowych, gdzie większość robotników rekrutowała się z wypatrującej lepszego bytu ludności okolicznych wsi, miarodajne tradycje życia dziennego oraz sposobu aranżowania domu przenoszone były właśnie ze wsi.

Tak w takim razie, w naturalny sposób, w miejskich mieszkaniach, będących apartamentami robotniczymi uniwersalnie stosowano podłogi drewniane z surowych desek. Atrakcyjną opcją są też bambusowe podłogi – bambusowe podłogi. Kładzione były one na belkach podwalinowych, które niekiedy układane były dosadnie na gruncie. Powierzchnię pod podłogą wysypywano suchym piaskiem, jaki pełnił rolę izolatora i pochłaniacza wilgotności.

Na nim bezpośrednio układane były belki oraz do tych belek przybijana podłoga. Grubość desek podłogowych oraz ich szerokość i długość nie były jakoś znormalizowane, zależały od jakości dostępnego materiału. Tudzież z pewnością wszelkie ich wymiary były pokaźniejsze od desek podłogowych obecnie dostępnych w sprzedaży. Jako jeden z najbardziej elitarnych rodzajów posadzek stosowanych we wnętrzach mieszkalnych wykorzystane były (oraz w dalszym ciągu są) parkiety z dębowej klepki.

Nawet te najprostsze, układane w normalną „jodełkę” przydają wnętrzu dostojeństwa oraz elegancji. Pierwotnie posadzki drewniane wykonane z drzewa dębowego konserwowane były tylko przez woskowanie oraz polerowanie. Drewno dębowe należy do najtwardszych i w najwyższym stopniu odpornych na ścieranie odmian drewna, właśnie dlatego doskonale nadaje się na posadzki. Poza tym, jego użyteczność do takiego użycia podwyższa odporność na działanie wody i jasna barwa.

Wyszlifowane klepki dębowe, po nasyceniu woskiem osiągają głęboką, ciepłą barwę, a wyszlifowanie daje wrażenie czystości oraz przestronności wnętrza domu. Żeby podłoga nie utraciła połysku, woskowanie należy było systematycznie powtarzać, podobnie jak froterowanie oraz polerowanie. Przy znacznie bardziej intensywnej eksploatacji podłogi, jak na przykład w przedpokoju czy też pokoju dziecinnym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer są dokładnie doprecyzowane, dzięki czemu zleceniodawcy…

Possessing A Wholesome Way of life Signifies Exercising Frequently

Źródło: https://www.makijaz.info.pl/makijaz-permanentny-ust-wszystko-co-musisz-wiedziec/ Shedding weight can be a man or woman plenty of…