Zapewne każdy z nas kiedyś miał możliwość trzymać w ręce prawdziwy korek od wina. Najczęściej jest on wykonany z materiału o takiej samej nazwie, który po prostu jest korą z dębów rosnących w południowej Europie. Rzeczywiście do zatykania butelek są wykorzystywane spore ilości korka, lecz materiał ten ma wiele innych zastosowań. W tym również wiążących się z urządzaniem wnętrz, bo w mieszkaniach i domach używać go można do różnych celów.

Bardzo polecane na przykład są podkłady korkowe. Kłaść je można pod podłogami wykonanymi z klasycznej deski, linoleum czy paneli. Dają dużą mechaniczną wytrzymałość, a jednocześnie są miękkie i elastyczne. Przez to świetnie się sprawdzają w tej roli, znacznie lepiej niż podkłady wykonane z jakiś innych surowców. W przypadku podłóg korek może być także zastosowany jako materiał listew przyściennych, które montuje się przy ścianach.

Korek bardzo ładnie i nowocześnie wygląda, nadając całemu wnętrzu oryginalnego, ciekawego charakteru. Ze względu na swoje właściwości jest też odporny na działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne. Sporo osób stosuje korek również w charakterze okładzin ściennych. Tego typu wykładzina bardzo dobrze izoluje wnętrze, a jednocześnie przeciwdziała wystąpieniu wilgoci, pleśni i grzybów. Jeżeli ktoś będzie się interesował kupnem produktów z korka, to w wyszukiwarce może wpisać hasło rolki korkowe, a następnie zapoznać się z propozycją sklepów, jakie zostaną wyświetlone.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać