Kserokopiarka jest urządzeniem biurowym, jakie zapewnia kopiowanie dokumentów lub ewentualnie innych surowców graficznych w postaci papierowej. Działanie kserokopiarki jest oparte na procesie elektrofotografii, który umożliwia powielanie obrazów na papierze. Proces kopiowania startuje się od ulokowania oryginału na szkle skanera kserokopiarki.

Później, światło lampy skanującej przemieszcza się po odkrywczym dokumencie, czytając wiadomości o jego treści i obrazach. Te wiadomości są potem przekazywane do układu sterowania kserokopiarki, który włącza proces elektrofotografii. W tym momencie, na powierzchni bębna fotoreceptorowego zostaje naładowana elektrycznie warstwa foto-przewodząca, a po pewnym czasie narzucona na nią jest warstwa ładunku elektrostatycznego o przeciwnym znaku.

Dzięki temu, w lokalizacjach, gdzie światło z lampy skanującej odbiło się od bieli papieru, towar elektrostatyczny zostaje usunięty, tudzież w miejscach, w jakim miejscu film lub tekst występuje, ładunek pozostaje nienaruszony – leasing kserokopiarek. Następnie, na bęben jest nanoszony toner, jaki przylega do punktów naładowanych elektrostatycznie. Tonery są mikroskopijnie drobnymi ciałkami proszku, które są przyciągane do ładunku elektrostatycznego na bębnie. Tonery są zwykle wykorzystywane w formie kartek, ale poniektóre kserokopiarki używają specjalnych bębnów tonerowych. Tonery są później transportowane na papier przez przepuszczenie go pomiędzy bębnem fotoreceptorowym a wałkiem przenoszenia. Proces ten nazywa się przeniesieniem. Na końcu, toner jest zapisywany na papierze przez podgrzanie i dociskanie go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer są dokładnie doprecyzowane, dzięki czemu zleceniodawcy…

Possessing A Wholesome Way of life Signifies Exercising Frequently

Źródło: https://www.makijaz.info.pl/makijaz-permanentny-ust-wszystko-co-musisz-wiedziec/ Shedding weight can be a man or woman plenty of…