Kiedy w naszym domu mieszkają równocześnie pies oraz małe dziecko, wówczas powinniśmy pamiętać, iż to nie jedynie pies stanowi zagrożenie dla stworzonego przez nas najmłodszego członka rodziny, ale również może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego także względu dziecko ma obowiązek nauczyć się relacji przebywania w jednym domu z psem, po to, aby była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie jedynie karmienie, choć i to jest istotne – więcej na Najlepsza sucha karma dla psa. To wielki obowiązek socjalizacyjny. Drobne dzieci miewają czasami nawyk dręczenia psa, zanadto długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji warto, w związku z tym zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim miejscu pies będzie czuł się pewnie przed zakusami dziecka. Zdarza się także często, że małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy również próbują włożyć im różnorodne przedmioty do uszu oraz nosa. Wtedy to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany oraz wypatruje miejsca gdzie może się schronić. Żeby osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu parę ważnych zasad, według których musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim warto nauczyć dziecko, by nie wpadało na pieska, nie ciągnęło go za uszy, czy także ogon, i nie wkładało mu do nosa rozmaitych małych przedmiotów. Należy ustalić też, iż dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w jedzeniu, oraz nie drażnić go oraz nie wprowadzać w stan lustracji. Reguły te są pozytywne nie tylko dla pieska, lecz też dzięki nim jesteśmy w stanie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies przyzwoicie traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha czy także do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer są dokładnie doprecyzowane, dzięki czemu zleceniodawcy…

Possessing A Wholesome Way of life Signifies Exercising Frequently

Źródło: https://www.makijaz.info.pl/makijaz-permanentny-ust-wszystko-co-musisz-wiedziec/ Shedding weight can be a man or woman plenty of…