Manualne zabawki doskonale sprawdzają się przy rozwoju dzieci. Nie tylko zapewniają one mnóstwo zabawy przez wiele godzin, ale jednocześnie bardzo dobrze działają na wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych oraz polepszają ogólną koordynację. Z takich też powodów warto już od pierwszych lat zadbać o takie zabawki, a jedna z ciekawszych propozycji to różnego rodzaju tablice manipulacyjne.

Takie tablice są proste w budowie, ponieważ robi się je z drewnianej deski lub sklejki, z zamocowanymi rozmaitymi przedmiotami. To, co tablica manipulacyjna będzie zawierała, zależy głównie od producenta, chociaż w niektórych przypadkach można zrobić ją zgodnie z własnym pomysłem. Wykorzystuje się przy nich powszechnie różnego rodzaju zębatki, suwaki, pokrętła czy przełączniki, jakie da się przekręcać, przesuwać czy zamykać. Bardzo dobrze sprawdzają się też elementy z przyciskami, przykładowo kalkulatory, telefony czy piloty.

Natomiast do stymulowania słuchu można wykorzystać dzwonek, trąbkę czy nawet cymbałki, chociaż przy nich dorośli uzbroić się będą musieli w sporo cierpliwości. Na rynku dostępnych jest dużo różnych tablic, różniących się wielkością, ilością przymocowanych przedmiotów i ich rodzajem. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na parę istotnych spraw. Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, dlatego też tablica edukacyjna dla dzieci nie może posiadać ostrych elementów i krawędzi, które mogłyby spowodować zranienie. Oprócz tego wszystko musi być również dobrze przymocowane, żeby nie oderwało się przy bardziej intensywnej zabawie.

Taka tablica powinna posiadać odpowiedni rozmiar, żeby bez żadnych problemów dało się na niej wszystko przesuwać czy dotykać. Nie należy jednak przesadzać z ilością zamocowanych przedmiotów. Jest zalecane, żeby tablice edukacyjne dla dzieci nie posiadały ich więcej niż dwadzieścia, bo właśnie wtedy dzieci najbardziej efektywnie je wykorzystują. Ale warto sprawdzić, żeby różniły się też trudnością, gdyż wtedy stanowić będą na malucha wyzwanie, jakie będzie on chciał pokonać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer są dokładnie doprecyzowane, dzięki czemu zleceniodawcy…

Possessing A Wholesome Way of life Signifies Exercising Frequently

Źródło: https://www.makijaz.info.pl/makijaz-permanentny-ust-wszystko-co-musisz-wiedziec/ Shedding weight can be a man or woman plenty of…