Piece stosowane do ogrzewania domów są przystosowane do różnych rodzajów paliw. Niektóre mogą spalać tylko ekogroszek lub węgiel, i wtedy nie ma możliwości wyboru. Ale do sporej liczby takich urządzeń wsypać można inne rodzaj opału, tak więc warto się dowiedzieć czym różnią się one od siebie i jakie mają parametry. Chyba najtańszy, co nie znaczy że kiepski, jest pellet ze słomy Zamość. Produkuje się go z dobrze wysuszonej słomy, co znacznie podwyższa opałową wartość, jaka jest jedynie kilkadziesiąt procent mniejsza niż węgla.

Z takich też powodów ten typ pelletu uznaje się za najbardziej atrakcyjny jeśli się weźmie pod uwagę parametry do ceny. Nieco droższy, ale też i bardziej wydajny, jest pellet drzewny Zamość. Do jego produkcji są wykorzystywane trociny z zakładów drzewnych i tartanów, które po dokładnym sprasowaniu bardzo dobrze się palą. Przez to, że pellet drzewny ma niską wilgotność, to dysponuje on znacznie lepszymi parametrami niż drewniane kawałki. Chyba najwięcej trzeba wydać jeśli planuje się zakupić ekogroszek Zamość, lecz oczywiście ten właśnie produkt dostarczy najwięcej ciepła spośród wszystkich paliw.

Dużą zaletą ekogroszku jest to, że w nim nie ma miału i drobnych kawałków, jakie w dużym stopniu zmniejszają opałową wartość. Podejmując decyzję o zakupie któregoś z wymienionych paliw pamiętać należy o tym, aby je odpowiednio przechowywać. Jeżeli węgiel Zamość zmoknie lub zawilgotnieje, to jego spalanie będzie dużo gorsze. Z tego też powodu składować go trzeba w suchych pomieszczeniach, bez nadmiarowej wilgoci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer są dokładnie doprecyzowane, dzięki czemu zleceniodawcy…

Possessing A Wholesome Way of life Signifies Exercising Frequently

Źródło: https://www.makijaz.info.pl/makijaz-permanentny-ust-wszystko-co-musisz-wiedziec/ Shedding weight can be a man or woman plenty of…