Wykonując najróżniejsze przemysłowe instalacje niezwykle istotne będzie zapewnienie możliwości ich dokładnych pomiarów. Ma to ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa ich funkcjonowania, ponieważ wszelakie nieszczelności albo nieprzewidziane skoki ciśnienia spowodować mogą poważne konsekwencje. Z tego też powodu projektanci wykorzystują rozmaite pomiarowe układy, jakich zadaniem jest między innymi mierzenie ciśnienia, przepływu czy temperatury.

Niejednokrotnie wykorzystywane są do tych celów chociażby króćce producent. Mają one kształt niedużych rurek z gwintem, które się wkręca w specjalne otwory w rurach. Jest to łatwa w montażu i tania metoda, jednocześnie dająca dużo możliwości i podwala na precyzyjny pomiar wszystkich istotnych parametrów. Króćce są dostępne w wielu najróżniejszych rodzajach i odmianach, przez co łatwo je można dobrać do konkretnych potrzeb. Przeważnie mają one zestandaryzowane parametry techniczne, takie jak długość i średnica gwintu, dzięki czemu można je stosować w różnego rodzaju instalacjach.

Zależnie od przeznaczenia taki króciec pomiarowy może być wykonany z różnych materiałów. Najczęściej to będzie typowa stal, lecz w części przypadków także to może być stal nierdzewna albo kwasoodporna. Nie powinno być również problemu, jeżeli ktoś będzie potrzebował wykonać coś niestandardowego. W takich przypadkach należy przygotować dokładną specyfikację danego elementu wraz z rysunkiem technicznym, a króćce producent w ustalonym czasie zrobi takie zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać