Codzienne użytkowanie widłowych wózków wiąże się z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jednak z istotniejszych rzeczy to wymiana opon, jeśli dotychczasowe już się zbyt mocno zużyły. Opony w takim sprzęcie mają bardzo duże znaczenie, gdyż wpływają na koszt obsługi tych urządzeń, lecz również na poziom bezpieczeństwa przewożonych ładunków. Podzielone są one na dwa podstawowe rodzaje, to znaczy pneumatyczne i pełne. Wersje pneumatyczne wyglądają podobnie jak te, które się powszechnie spotyka w zwykłych samochodach, chociaż rzecz jasna dopasowaną są one konstrukcyjnie do warunków pracy tych maszyn. Są one tańszym rozwiązaniem, a ich dużą zaletą jest duży poziom elastyczności.

Dlatego też takie opona do wózka widłowego sprawdza się dobrze do przewożenia delikatnych ładunków, jakie wymagają większej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Chełm są też wykorzystywane na nierównych podłożach, jednak w niektórych sytuacjach dość szybko się zużywają.

Z tego też powodu pomyśleć wtedy warto o zamontowaniu opon pełnych, jakie w środku nie mają powietrza a specjalny rodzaj gumy. Takie opony cechują się wysokim poziom odporności na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo nie ma w nich niebezpieczeństwa tego, że opona zostanie przebita i trzeba ją będzie awaryjnie naprawiać lub naprawiać. Jednak przy tym rozwiązaniu liczyć się trzeba z wyższymi kosztami, ponieważ takie modele są droższe niż pneumatyczne. Także wymienienie jest bardziej wymagające, bo trzeba używać specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać