W stosunku do panującej aktualnie w naszym kraju relacji między cenami mieszkań a średnimi zarobkami naszych polaków mało dopuszczalne jest kupno mieszkania czy też domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Banki badają zdolność kredytową ludzi składających wnioski o kredyt, kierując się wysokością zarobków i wiekiem wnioskodawców.

Aczkolwiek istotnym aspektem, który ma okazję mieć charakterystyczny wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest odmiana zatrudnienia, jaka dane osoby mają – doradca kredytowy. Instytucje finansowe najchętniej udostępniają kredytów grupie osób, które zatrudnione są na umowę o prace na czas nieokreślony. Wybitnie właściwą pozycję startowa mają przede wszystkim osoby zaangażowane w tak oznaczanym sektorze publicznym, a w następstwie tego urzędnicy państwowi, pracownicy administracji lub służby mundurowe. Jeśli okaże się, że dana osoba jest zatrudniona na czas sprecyzowany, banki sprawdzają długość danej umowy i staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej firmie.

W pewnych momentach banki żądają także od obecnego pracodawcy, aby dostarczył list intencyjnym, w którym zobowiąże się do przedłużenia umowy z danym pracownikiem na następny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako potencjalni kredytobiorcy w segmencie kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, czyli tacy, jacy nie zatrudniają żadnych pracobiorców – tym figurom najtrudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny, nawet trudniej aniżeli tym, jacy zatrudnieni są na umowy-zlecenia lub też na umowy o dzieło.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. Czym cechuje się kancelaria adwokat Kępno? Pracują tam eksperci z wysokiej półki. Miałem z nimi do czynienia już kilka razy. Pierwsza sytuacja dotyczyła rozwodu. Dzięki pomocy profesjonalistów wyrok był dla mnie korzystny. Poza tym ta kancelaria adwokacka Kępno zajmuje się m.in. odszkodowaniami.

Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer są dokładnie doprecyzowane, dzięki czemu zleceniodawcy…

Possessing A Wholesome Way of life Signifies Exercising Frequently

Źródło: https://www.makijaz.info.pl/makijaz-permanentny-ust-wszystko-co-musisz-wiedziec/ Shedding weight can be a man or woman plenty of…