Własnością reprezentatywną zaburzeń lękowych jest to, iż lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej określonej sytuacji. Do tej grupy zakłóceń kwalifikuje się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami strachu, często nazywane również lękiem panicznym. O ich istocie stanowi gwałtowne pojawienie się strachu bez jakichkolwiek przyczyn.

Jego nasilenie jest tak gigantyczne, że odczuwający go człowiek zaczyna się panicznie bać – pomóc może psycholog dziecięcy gdańsk. Stąd także objaśnienie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Związane z napadami strachu doznania emocjonalne są znacznie silniejsze od analogicznych doznań w sytuacjach realnego zagrożenia. Napady strachu nie mają zakresu ciągłego, mogą jednakże pojawić się nieraz w przeróżnych odstępach czasu. Trwają od paru do kilkudziesięciu minut.

Z reguły akompaniują im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy czy też ucisk w skroniach, a również w szeregu przypadków pojawia się pocenie się oraz uczucie duszenia się. Osoba dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za sekundę nastąpi coś kiepskiego, umrze, lub ewentualnie ulegnie wypadkowi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać

Propozycja usług agencji interaktywnej Ajmer

Etapy współpracowania z agencją interaktywną Ajmer są dokładnie doprecyzowane, dzięki czemu zleceniodawcy…

Possessing A Wholesome Way of life Signifies Exercising Frequently

Źródło: https://www.makijaz.info.pl/makijaz-permanentny-ust-wszystko-co-musisz-wiedziec/ Shedding weight can be a man or woman plenty of…